| MOQ: | 10 |
| Prezzo: | $100 |
| Imballaggio standard: | Cartone / Legno |
| Periodo di consegna: | 2-3 settimane |
| Metodo di pagamento: | L/C,D/P,D/A,T/T,Western Union |
| Product Name | Large Pedal Automatic Emptying Compound Eyewash |
| Brand | BOHUA |
| Model | BH32-5012A |
| Production Standards | GBT38144.1/2-2019, US ANSIZ358.1-2014 |
| Function | Eyewash + Shower + Automatic Emptying |
| Nominal Pressure | 1.0 MPa |
| Work Pressure | 0.2~0.4 MPa |
| Eyewash Flow | ≥11.4 L/min |
| Water Inlet Size | 1-1/4 internal thread, height 102 mm |
| Drain Size | 1-1/4 internal thread, height 102 mm |
| Gross Weight | 19 kg |
| Net Weight | 17 kg |