| Quantidade mínima: | 10 |
| Preço: | $30 |
| Embalagem padrão: | Caixa de papelão |
| Período de entrega: | 2-3 semanas |
| Método de pagamento: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
A compact, high-performance desktop eyewash unit with linked flip cover protection, designed for immediate emergency eye irrigation in laboratory and industrial settings.
| Brand | BOHUA |
|---|---|
| Model | BH35-2011 |
| Production Standards | GBT38144.1/2-2019, US ANSI Z358.1-2014 |
| Function | Eyewash |
| Nominal Pressure | 1.0 MPa |
| Work Pressure | 0.2~0.4 MPa |
| Eyewash Flow | ≥11.4 L/min |
| Water Inlet Size | 1/2 internal thread |
| Drain Size | NPT 1-1/4 |
| Gross Weight | 4 kg |
| Net Weight | 3.5 kg |
| Packing Size | L×W×H = 330×290×230 mm |
| Product Size | L×W×H = 400×270×330 mm |
Use Medium: Daily water at room temperature that meets hygienic standards
Applicable Temperature: Suitable for use in environments with temperatures above 0°C
Widely used in nuclear energy, power plants, medical treatment, chemical industry, petroleum, shipping, electronics, metallurgy, printing and dyeing, education and scientific research, and other industrial units or fields requiring emergency eye protection.